Dr. Sami Doğru

1963 yılında Ünye/Ordu’da doğan, 1983 yılında Kara Harp Okulu’ndan Dz. P. Tğm. olarak mezun olan Dr. Öğr. Üyesi Sami Doğru Dz. K.K.lığının çeşitli kıta ve karargâhında görev yaptı.

1993 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren DOĞRU, 2001 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden de mezun olarak “Kamu Hukuku Bilim Uzmanı” unvanını “Uluslararası Hukukta Kıta Sahanlığı ve Ege Denizi Kıta Sahanlığı Uyuşmazlığı” üzerine yazmış olduğu tez ile aldı.

1996-2002 yılları ile 2004-2009 yılları arasında Genelkurmay Yunanistan Kıbrıs Daire Başkanlığı, İçgüvenlik Harekat Daire Başkanlığı ile Strateji Daire Başkanlıklarında Proje Sb. ve Ş.Md. olarak görev yapan DOĞRU, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Uluslararası Hukukta Seyrüsefer Serbestliği ve Deniz Güvenliği” tezi ile doktor unvanını almıştır.

2009 yılından buyana Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. DOĞRU, 2010 yılından beri Fakültenin Dekan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.

Uluslararası hukuk ve özellikle deniz hukuku alanında çeşitli çalışmaları bulunan Dr. DOĞRU, 2013 yılında TÜBİTAK bursu ile Miami Üniversitesi/ABD’de deniz hukuku alanında doktora sonrası çalışmalarda bulunmuştur.

İngilizce, Almanca ve Yunanca (orta seviye) bilen Dr. Sami DOĞRU evli ve iki çocuk babasıdır.

 

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR