Doç. Dr. Murat Koç

1969 yılında İstanbul’da doğan Doç.Dr.Murat KOÇ, 1985 yılında Haydarpaşa Lisesinden, 1989 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu.

1994 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni derece ile bitiren KOÇ, 1997 yılında aynı Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden de derece ile mezun olarak “Kamu Hukuku Bilim Uzmanı” unvanını “Türkiye-Suriye “ ilişkileri üzerine yazmış olduğu tez ile aldı.

Kurmay Subay olarak 2001 yılında Kara Harp Akademisi’nden, 2004 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi’nden mezun olmasını müteakip Türk Silahlı Kuvvetlerinin stratejik karar üniteleri ile operasyon ve iç güvenlik birimlerinde 24 yıl yöneticilik yaptı.

Yurt dışında Suriye, İtalya, Almanya, İngiltere ve Azerbaycan’daki çeşitli eğitim birimlerinde öğrenci, eğitmen ve uluslararası heyetlerde müşahede heyeti üyesi olarak bulunan KOÇ, BM ve NATO bünyesinde Güvenlik ve Strateji konularında eğitimler aldı.

2012 yılında İşletme Alanındaki Doktorasını “İş Tatmini, Tükenmişlik ve Örgütsel Bağlılık” konusunda yazdığı tezle tamamlayan KOÇ, örgütsel davranış, uluslararası yatırımlar, enerji politikaları, global terörizm, politik risk ve stratejik yönetim üzerine çok sayıda yayımlanmış makalesi ve röportajları bulunmaktadır.

KOÇ aynı zamanda uluslararası akademik çalışmalarda Enerji, Terör, Ortadoğu, Suriye ve Kıbrıs stratejisi ile ilgili konularda konferanslar ve ulusal kanallarda mülakatlar vermektedir.

Doç.Dr.Murat KOÇ Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, İşletme Ana Bilim Dalında, Uluslararası İlişkiler Bölümünde, Psikoloji Bölümünde, Y.Lisans ve Doktora Programlarında dersler vermekte olup, TURAB, MESİAD, ADSİAD Akademik Danışma Kurulu Üyesi, TRT’nin güvenlik konularındaki yorumcularındandır.

Çağ Üniversitesi bünyesindeki Güney Güvenlik Okulu(SSC) olarak bilinen BÖLGESEL GÜVENLİK ÇALIŞMALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ  kurucusu olan KOÇ, halen Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevinin yanında yönetim danışmanlığı da yapmaktadır. İngilizce bilen KOÇ evli ve iki çocuk babasıdır.

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR

Ergun Mengi   - 07-04-2024

Balkan Savaşları ve Birinci Dünya Savaşı Başlangıcında, Osmanlı İmparatorluğunun Siyasi ve Askeri Anatomisi

2. Mahmut, Balkan isyanları, Rus baskısı ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa’yla uğraşırken yeniçeriler, her fırsatta ayaklanmaktaydı. 15-18 Kasım 1808’de Babıali’yi basan yeniçerilerle mücadele eden Sadrazam Alemdar Mustafa Paşa mahzendeki barutları ateşleyerek içeri giren 600 yeniçeriyle beraber kendini h...

Error: No articles to display