Ali Berker Kandemir

1992 yılında  Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini 2010 yılında İ.D.V (İhsan Doğramacı Vakfı) Özel Bilkent İlköğretim Okulu ve Özel Bilkent Lisesi’nde tamamladı.Lise eğitimini takiben 2010 Eylül ayında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde başladığı lisans eğitimini 2015’te bitirdi.

Mezuniyetinin ardından 3 yıl boyunca Gaziantep, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa illerinde Suriye İç Savaşı’na yönelik çalışan farklı uluslararası insani yardım kuruluşlarındaçalıştıktan sonra 2018’te Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Orta Doğu Çalışmaları bölümünde yüksek lisansına başladı. 2 sömestrda  bitirdiği yüksek lisans derslerinin ardından tezini “Suriye İçsavaşı’nda İnsani Diplomasi” alanında yazan Kandemir, an itibariyle bir diğer insani yardım kuruluşunda çalışmaktadır.

Kandemir çok iyi derecede İngilizce, orta seviyede İspanyolca, başlangıç seviyesinde de Arapça konuşmaktadır. Son olarak, insani diplomasi, dış politika analizi ve politik ekonomi konuları araştırma alanına girmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR

Ergun Mengi   - 07-04-2024

Balkan Savaşları ve Birinci Dünya Savaşı Başlangıcında, Osmanlı İmparatorluğunun Siyasi ve Askeri Anatomisi

2. Mahmut, Balkan isyanları, Rus baskısı ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa’yla uğraşırken yeniçeriler, her fırsatta ayaklanmaktaydı. 15-18 Kasım 1808’de Babıali’yi basan yeniçerilerle mücadele eden Sadrazam Alemdar Mustafa Paşa mahzendeki barutları ateşleyerek içeri giren 600 yeniçeriyle beraber kendini h...