Welcome; Today 22 Kasım 2017 Wednesday

Av. Hasan Hilmi Güllü

Centre of National Security and Foreign Policy Researches
Director

Orta ve Lise eğitiminin bir bölümünü Almanya'da tamamlayan Hasan Hilmi GÜLLÜ, Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş ve mezuniyetini takiben aynı fakültede Anayasa Hukuku yüksek lisansına başlamıştır.

Askerliğinin ardından T.C. Başbakanlık'ta uzman olarak görev yapmıştır.

2009-2011 yılları arasında KHO Savunma Bilimleri Enstitüsü Uluslararası Güvenlik ve Terörizm yüksek lisans programına katılan GÜLLÜ, halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktora yapmaktadır.

Hizmet içi eğitimlerinin yanında yurt içinde ve dışında çok çeşitli kurum ve kuruluşların farklı alanlardaki eğitim programlarına katılmış olan GÜLLÜ, hukuk alanında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesi nezdinde bireysel başvuru ve seçim hukuku avukatlığı yapmaktadır ve Adalet Bakanlığı'na kayıtlı Resmi Arabulucudur. Uluslararası güvenlik alanında ise stratejik analiz ve analiz metodolojisi, güvenlik yapılanmaları-karar alıcı ilişkileri ve senaryo analizi konularında "pratisyen akademisyen" olarak çalışmalar ve okumalar yapmakta, eğitim programlarında eğitici olarak  yer almak ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü İcra Kurulu Üyeliğinin yanında risk analizi, yerel/uluslararası network geliştirme ve seçim kampanyaları konusunda danışmanlık yapan GÜLLÜ, ileri derecede İngilizce ve Almanca ve orta düzeyde Rusça ve Çince bilmektedir. 

google_ad_height = 240; //-->
TSK Mehmetçik Vakfı