Hoşgeldiniz; Bugün 19 Mart 2018 Pazartesi

Basın


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ogsaowfr/public_html/application/view/default/press/index.php on line 21

Türk kimliği ve Milli Bütünlüğümüz

Haber7

21.01.2006

21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ da ''Türk halkının kendine olan inancını sarsmak için Türklerin azınlıkta olduğu psikolojisinin yayılmaya çalışıldığını'' öne sürerek, ''Türkiye'de yaşayan nüfusun yüzde 86'sı Türk kökenli. Bunlara kendini Türk olarak görenleri de eklersek yüzde 94'ü buluyor. Bu bir psikolojik savaştır'' dedi.
Özdağ, Türkiye'nin her anlamda milli bir dokusu olduğunu ifade ederek, ''Türkiye'de etnik sorun yoktur. Etnik sorundan bahsetmek şarlatanlıktır'' diye konuştu. Bütün dünya ülkelerinin bu tür sorunları bulunduğunu belirten Özdağ, ''Türkiye'nin sorununun özelliğinin ise PKK'nın varlığı olduğunu'' kaydetti.

Türkiye'nin Kuzey Irak üzerinde etki kurmadan bu sorunu çözemeyeceğini ifade eden Özdağ, ''Türkiye şu ana kadar bu iradeyi gösterememiştir. Türkiye'nin, ordusu dışında güçleri vardır. Güçlü bir ülke olarak Türkiye'nin Kuzey Irak'ta uygulaması gereken politika ezici olmalıdır'' görüşünü dile getirdi.
1
google_ad_height = 240; //-->
TSK Mehmetçik Vakfı